huseyin.tassoker@outlook.com

İŞYERİ DEZENFEKSİYON

İŞYERİ DEZENFEKSİYON

Ofis dezenfeksiyonu nedir?

Ofis dezenfeksiyonu yapılmasının en önemli nedenleri arasında yoğun iş temposu süresince zamanımızın önemli bir kısmı havalandırması yetersiz ve yeni taze hava akışı mevcut olmayan kapalı çalışma alanları olan ofis ortamlarında geçer. Bu yüzden de işyeri ve ofis çalışanlarının bu şekilde bir arada bulunduğu işyerleri de zararlı olabilen çeşitli bulaşıcı mikroorganizmaların en kolay çoğalabildiği alanlar haline geldiğinden dolayı işyeri, plaza ve ofis dezenfeksiyonu uygulamasının yapılması zorunluluk haline gelmektedir.

İşyeri, plaza ve ofis dezenfeksiyonu sayesinde havaya yayılan virüslerden korunma sağlanır. Çeşitli ve ölümcül olabilecek hastalıklara yine ofis dezenfeksiyonu sayesinde engel olabilirsiniz.

Konuyu biraz daha detaylandıracak olursak havaya yayılan virüsler ve etrafa bulaşan bakteriler bazen solunum yoluyla bazen el temasıyla bezen de ortam havalandırma cihazları vasıtası ile işyeri ve plazalardaki ofis ortamında çalışan diğer personele kolaylıkla bulaşır. Ofis dezenfeksiyonu yapılmaması durumunda ofis ortamında çalışan bu kişilere bulaşma tehlikesi olan (başta koronavirüs COVID-19 olmak üzere) virüslerin yanında üst solunum yolu enfeksiyon rahatsızlığı, nezle, grip, soğuk algınlıkları, sinüzit problemleri, bademcik iltihabı, dış kulak iltihabı gibi çeşitli hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Bu yüzden salgın hastalıkların bulaşma riskine karşın işyeri ve plazalardaki ofis ortamında yaşam ve çalışma alanlarının ofis dezenfeksiyon uygulaması ihmal edilmemelidir. Ofis dezenfeksiyonu sayesinde çeşitli enfeksiyon risklerini azaltabilirsiniz.


Ofis Dezenfeksiyon Uygulaması

Her ne kadar kişisel önlemler olarak cerrahi veya filtreli yüz maskesi kullanılsa da, kolonya, dezenfektan jeller ve farklı alkollü dezenfektanlar kullanılsa da toplu taşımalar başta olmak üzere ortam AVM (alışveriş merkezleri) ve kalabalık iş yerlerinde ortam ve ofis dezenfeksiyonu yapılmamış veya az yapılmış ise bu mekanlarda birçok bakteriler ve ölümcül olabilecek virüsler yaşayabilmektedir.

Bu yüzden sıklıkla bulunmak zorunda olunan bu gibi ortamlarda yerlerin sterilizasyon edilmesi ile ortam ve ofis dezenfeksiyonu işleminin de düzenli yapılmış olması virüs ve bakterilerden korunmanıza büyük katkı sağlayacaktoır. Ofis dezenfeksiyon işlemi ortamdaki çeşitli mikroorganizmaların azaltılması veya yok edilmesi işlemidir.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

100% Memnuniyet

Sektörün şişirilmemiş fiyatlarıyla %100 garanti vererek en profesyonel hizmeti sizlere sunuyoruz!

images

Uzman Ekip

Donanımlı ve bilgili ekibimizle sizi tüm haşerelerden kurtarmayı hedefliyoruz.

images

Profesyonel Ekipman

Profesyonel ve eksiksiz ekipmanlar ile sorunsuz ve kaliteli hizmet.

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!